شنبه 14 مرداد‌ماه سال 1385 ساعت 11:29 ب.ظ

موتور جستجوی  Medhunt  توسط سازمان غیردولتی و غیرانتفاعیHealth On the Net Foundation (HOT) در سال 1996 ایجاد شده است، هدف آن ترویج و کاربرد موثر قابل اعتماد از منابع پزشکی تحت وب است، تنها وب سایت های پزشکی را نمایه می کند. این عمل توسط نرم افزار مشهور ماروین (MARVIN) انجام می شود. می توان جستجو را با استفاده از عملگرهای بولی انجام داد.  در بخش جستجوی پیشرفته امکان محدود کردن جستجو در ناحیه جغرافیایی یا حوزه سایت ها و نوع منبع تعبیه شده است. 

نتایج جستجو در  Medhunt به سه دسته تقسیم می شود: دسته اول منابعی که کد استاندارد کیفی تعیین شده Medhunt  دارند، دسته دوم، شامل مجموعه از نتایج که مطابق با کد نیستند، اما توسط تیم Medhunt بازبینی شده اند. دسته سوم نتایج محدود به آن سایتهای که روبات ماروین به طور خودکار نمایه کرده است.

در صفحه نتایج جستجو امکان استفاده از اصطلاحات ترجمه شده بوسیله واژه نامه چند زبانی  Medhunt فراهم گردیده است.  این ویژیگی کمک موثری به تشخیص منابع تحت وب در زبانهای غیر انگلیسی می کند. اگر یک جستجو نتیجه ای در برنداشته باشد، Medhunt اصطلاحاتی که مشابه معنایی دارد را پیشنهاد می دهد.

http://www.hon.ch/HONcode/Hunt/advanced.html

 

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo